[FOTO] XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami

poniedziałek, 22.8.2016 14:45 2257 0

Blisko 2300 osób wzięło udział w XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Najlepsi oczywiście okazali się Kenijczycy.

Trasa biegu wiodła między innymi przez ulicę Sienkiewicza, Plac Magistracki, Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, Barlickiego, Aleję Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Plac Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, 1-go Maja, Matejki, Plac Grunwaldzki i Plac Teatralny.

Wałbrzyski Toyota Półmaraton to jedna z ważniejszych imprez sportowych w naszym mieście. Jej głównym celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia oraz biegania jako sportu dla mas. I choć w tym roku pogoda spłatała figla organizatorom, to całą imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Uczestnicy półmaratonu klasyfikowani byli w ośmiu kategoriach wiekowych, z dodatkowym podziałem na płeć. Wzorem lat ubiegłych dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody: od samochodu osobowego, po sprzęt RTV i AGD. Nie zabrakło także nagród pieniężnych.

Najlepsi ponownie okazali się Kenijczycy. Na podium stanął Biwot Wycliffe Kipkoror, który na pokonał trasę półmaratonu w 1:05:23 godz. Tuż za nim na mecie pojawił się Mwangi Joel Maina (1:08:04), a trzeci był Komon Moses Masai (1:08:18). Czwarte miejsce zajął Artem Kozban z Ukrainy. Piąty był najlepszy z biegaczy z Polski – Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry (1:15:38).