Ach te słupki, poprzeczki

sobota, 6.5.2017 22:55 2332 0

Górnik Wałbrzych w meczu z liderem rozgrywek miał jeden cel. Zwycięstwo. Słupek, poprzeczka, kilka fenomenalnych interwencji Damiana Jaroszewskiego i niedosyt po ostatnim gwizdku.

Od początku spotkania gospodarze starali się jak najszybciej strzelić Górnikowi bramkę. Z minuty na minutę przewaga GKSu rosła. Stwarzane sytuacje podbramkowe nie przynosiły jednak efektu. Dobrze lub doskonale bronił Damian Jaroszewski, który swoimi interwencjami czarował i czarował. Gospodarze nie mieli pomysłu na pokonanie wałbrzyskiego goalkeepera. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Jastrzębie ruszyło z szybkim atakiem na bramkę biało-niebieskich. Jednak to właśnie podopieczni Roberta Bubnowicza stworzyli kapitalną sytuację podbramkową. Fenomenalnym strzałem popisał się Sebastian Surmaj. Uderzona przez grającego dzisiaj na lewej obronie piłkarza piłka, odbiła się od poprzeczki i trafiła wprost pod nogi Dominika Bronisławskigo. Strzał i jęk zawodu. Futbolówka wędruje kilka metrów nad bramką.

Popisy Jaroszewskiego i inteligentna gra jego zespołu. Defensywa Górnika błędy popełniała jednak zawsze gdy gospodarze zrobili krok w kierunku wałbrzyskiej bramki przed nimi wyrastali jak spod ziemi kolejni piłkarze w biało-niebieskich strojach.

Ostatnie minuty to sytuacje z obu stron. Kibice z Wałbrzycha zapamiętają przede wszystkim tą z 84 minuty meczu. Najpierw czerwona kartka za ewidentny faul przed polem karnym. Marcin Morawski uderza z rzutu wolnego, piłka odbija się od słupka. Spada pod nogi Denisa Deca. Robert Bubnowicz unosi ręce w górę. Dec strzela i… nie ma gola. Remis 0:0.

- Graliśmy z drużyną, która miała optyczną przewagę, ale z przekroju całego spotkania nie myśli się o tym co wybroniliśmy, tylko czego nie strzeliliśmy – mówi trener Górnika Robert Bubnowicz. – Przed meczem remis i jeden punkt wzięlibyśmy w ciemno. Po meczu mamy lekki niedosyt – dodaje trener.

GKS Jastrzębie Zdrój – Górnik Wałbrzych 0:0

GKS: Świerczek – Kulawiak, Kawula, Pacholski, Suchecki – Ali, Ruda, Tront, Szczęch, Jadach © – Szczepan

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Tyktor, Młodziński, Surma - Morawski, Rytko ©, Sadowski, Popowicz, Bronisławski - Dec