AZS PWSZ opuszcza strefą medalową

wtorek, 25.4.2017 22:05 483 0

Mecz w Sosnowcu AZS PWSZ Wałbrzych musiał wygrać jeśli chciał liczyć na utrzymanie 3 miejsca na podium.

Od samego początku spotkania obie drużyny chciały zdobyć przewagę w środku pola. Nikomu ta sztuka się nie udała na dłużej niż chwilę. Czarni Sosnowiec jako gospodarz kilkukrotnie próbował podkręcić tempo rozgrywanych akcji. Chwilami można było odnieść wrażenie, że lada moment któraś z akcji zakończy się powodzeniem. Pierwsza bramka padła dopiero w 22 minucie. Rzut karny na gola zamieniła Horvathova.

Po przerwie mecz z minuty na minutę nabierał szybszego tempa. Wałbrzyszanki chciały jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Bardzo słaba skuteczność pozwoliła im na to dopiero w 67 minucie. Pada bramka na 1:1. Sosnowiczanki nie zdążyły ochłonąć po stracie gola gdy piłka wylądowała w ich bramce po raz drugi. AZS szybko wychodzi na prowadzenie.

Kiedy wszystkim wydawało się, że nic już się nie zmieni. drogę do bramki znajduje Nikol Kaletka. Wynik 2:2 przy wygranej SMS Łódź wyrzuca wałbrzyski zespół poza podium i do rundy dodatkowej akademiczki przystąpią z 4 miejsca w tabeli. Oznacza to że tylko 2 spotkania zagrają na swoim boisku.

Czarni Sosnowiec - AZS PWSZ Wałbrzych 2:2 (1:0)
22' Horvathova (k), 87' Kaletka - 67' Mesjasz, 70' Gradecka

PWSZ: Antończyk - Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta - Kowalczyk, Ratajczak, Dereń, Bezdziecka, Maciukiewicz - Miłek.