AZS PWSZ Wałbrzych z brązowym medalem Ekstraligi Kobiet

niedziela, 28.5.2017 16:15 1840 0

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych po bardzo emocjonującym sezonie zajmują najwyższe w swojej historii startów w Ekstralidze Kobiet. Trzecie miejsce i brązowy medal jest wspaniałym sukcesem wałbrzyskiego zespołu piłkarskiego.

Żeby osiągnąć sukces drużyna z Wałbrzycha powinna zdobyć minimum punkt. Wtedy niezależnie od rezultatów innych spotkań 3. miejsce stanie się faktem. Mecz od początku stał na wysokim poziomie. Obu drużynom zależało na wygranej. Obie walczyły o medal. Pierwsze nerwy opanowały wałbrzyszanki stwarzając sobie kilka wybornych sytuacji podbramkowych.

Brakowało jednak skuteczności. Dopiero w 36 minucie fenomenalnym rajdem z piłką popisała się Oliwia Maciukiewicz. Minęła kilka rywalek i zamiast strzelać wycofała piłkę do lepiej ustawionej Klaudii Miłek. Napastniczka wałbrzyskiej drużyny nie zwykła marnować takich okazji, strzeliła przy lewym słupku. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 1:0 dla gości.

Do przerwy wynik się nie zmienił. Po zmianie stron gospodynie zaatakowały z impetem. Nie udało im się jednak pokonać Darii Antończyk. Nie udało się też gdy od 85 minuty zaczęły grać z przewagą jednego zawodnika. Z boiska za czerwoną kartkę usunięta została Jelencić. Nie zmieniło to jednak wyniku. AZS PWSZ Wałbrzych wygrał w pełni zasłużenie. I jeszcze tylko jedno słowo od kibiców do trenera.

Mówi się, że ojcem sukcesu w klubie sportowym jest trener. Tym, który poprowadził wałbrzyską drużynę był przez wielu niedoceniany Kamil Jasiński. Początki pracy nie były łatwe. Drużyna w rozsypce i niezbyt zdrowa atmosfera w klubie stawiała przed Kamilem Jasińskim wyzwanie, które miało być jego gwoździem do trumny. Ostatecznie jednak to właśnie on zbudował drużynę na własnych zasadach. Wziął na siebie duże ryzyko. Jeśli się nie uda wszystko spadnie na niego. Udało się też powinno mu się za to podziękować. Kibice trenerze bardzo ci dziękują.

SMS UKS Łódź - AZS PWSZ Wałbrzych 0:1

PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Jelencic, Rędzia, Ratajczak, Pluta, Dereń, Miłek, Maciukiewicz.