komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 26 maja 2017

Filipa, Pauliny

Brave Kids już za miesiąc

piątek, 19.5.2017 20:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1642
kategorie artykułu:

W połowie czerwca z okazji projektu Brave Kids do Wałbrzycha przyjadą dzieci z różnych stron świata. Maroko, Mołdawia i Turcja to kraje, z których pochodzą dziecięcy artyści - goście tegorocznej edycji wyjątkowego projektu.

W ramach projektu, 17 czerwca do Wałbrzycha przyjedzie kilkanaście uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również członkowie wałbrzyskiej grupy artystycznej ze Szkoły Tańca Cordex. W sumie wałbrzyska grupa Brave Kids będzie liczyła 24 młodych artystów.

Przez dwa tygodnie wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin. 

- Dzięki temu dzieci i liderzy będą mieli szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami – mówi Magda Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty gości w naszym kraju. 

Pierwsze pokazy umiejętności młodych gości będzie można podziwiać 19 czerwca o godz. 12.00 w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” przy ul. Wysockiego 29. Natomiast wszystkie późniejsze zajęcia odbywać się będą w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju  gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max