Familijnie w Dramatycznym

wtorek, 17.1.2017 08:35 775 0

TEATR DRAMATYCZNY IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU
20 – 22 stycznia 2017



SZKOŁA ŻON
autor: Molier

reżyseria i opracowanie scenograficzne: Łukasz Witt-Michałowski
współpraca scenograficzna: Pracownia Sznurka – Aleksandra Sadurska
muzyka: Max Kowalski
choreografia: Wojciech Kaproń
kostiumy: El Bruzda
projekcje video: Kilku.com

obsada:
Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Irena Sierakowska, Jerzy Gronowski [g], Michał Kosela, Filip Perkowski, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn
statystka: Oliwia Gruca

SZKOŁA ŻON, powstała w 1662 roku, jest jedną z najsłynniejszych i najważniejszych w kanonie europejskiego dramatu, komedii Moliera. To  historia zazdrosnego  kawalera Arnolfa, który  postanawia wychować sobie na żonę czteroletnią dziewczynkę, którą bierze pod opiekę. Wierzy, że odizolowana od świata, zamknięta przez lata w klasztorze, nigdy go nie zdradzi. Los pokaże, jak bardzo się mylił…

Łukasz Witt-Michałowski przenosi akcję dramatu do świata kryminalnych intryg i męskich aberracji.  Główny bohater uprowadza zza wschodniej granicy małą dziewczynkę – Anuszkę z zamiarem wychowania jej na wzorową żonę…Rozpoczyna się gangsterskie polowanie, wielka gra pozorów, udawania i kamuflażu.
SZKOŁA ŻON to opowieść o zazdrości, pełna efektów humorystycznych z pogranicza grozy
i absurdu, w wampirycznym kostiumie i anturażu, z muzyką na żywo.

Na spektakl „SZKOŁA ŻON” oferujemy BILET FAMILIJNY w cenie 12 zł od osoby.

Współprodukcja: Miasto Wałbrzych

Rezerwacja biletów tel.: 74 6488301 (03), www.teatr.walbrzych.pl

GRAMY:

20 stycznia 2017 / godz. 19.00 / Duża Scena
21 stycznia 2017 / godz. 17.00 / Duża Scena
22 stycznia 2017 / godz. 17.00 / Duża Scena




WIELCY INNI 2: DEPRESJE. SZYMBORSKA, RYMKIEWICZ, BIELICKA

Tekst i reżyseria: Jacek Kozłowski
Projekt scenografii: Karolina Pająk

Opieka artystyczna: Maciej Podstawny
Inspicjent: Iwona Skiba

Obsada: Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [gościnnie], Rafał Kosowski


aranżacja piosenek:
Wojciech Bergander (kontrabas), Bartłomiej Libera (perkusja), Piotr Dziadkowiec (piano), Beniamin Drożdżal (realizacja dźwięku, mix).

Nagrania zostały zrealizowane przez studentów Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie. 

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz 8. Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. 

Druga odsłona wałbrzyskiego stand-upu teatralnego Jacka Kozłowskiego.
Wisława Szymborska, Jarosław Marek Rymkiewicz, Hanka Bielicka. Wybrani z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli, ludzie-idiomy zabierają głos. Trzech aktorów, trzech bohaterów i trzy monologi. Przekraczając granice przyzwoitości i dobrego smaku, biograficzne szczegóły zostają tutaj wykorzystane, by uruchomić precyzyjny mechanizm zasadzający się na parodii i ironicznym podejściu do rzekomych świętości. Kolejne żarty i opowieści, prezentowane przez komików, składają się na prześmiewczy, ostry portret „polskich super-bohaterów”. Umożliwiając z jednej strony intymne obcowanie z ważnymi dla rodzimej kultury figurami, z drugiej – odzierając je z patosu, powagi i wzniosłości – bez wątpienia ulubionych zjawisk z rezerwuaru polskiego historycznego imaginarium. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka ukazani zostają w depresji. Doświadczenie rozczarowania, znudzenia rozpoznanym światem, daje się odnaleźć w trzech, indywidualnych, zamkniętych i kompletnych językowych przestrzeniach. Równocześnie odmienne stylistyki, właściwe dla trzech artystów, wyznaczają różne modele podejścia do opisu i diagnozowania rodzimej rzeczywistości. Każdy z nich natomiast zostanie wzięty w ostry, komiczny nawias i posłuży jako pretekst do szalonej zabawy zbiorowymi wyobrażeniami, kulturowymi normami i wielkimi hasłami, z patriotyzmem na czele.

GRAMY:

21 stycznia 2017 / godz. 18.30 / Scena Kameralna
22 stycznia 2017 / godz. 18.30 / Scena Kameralna


REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)