Górnik lepszy od Śląska

poniedziałek, 18.12.2017 14:00 2624 0

Na 150 sekund przed końcem meczu Śląsk Wrocław prowadził siedmioma punktami. Po końcowej syrenie to Górnik cieszył się ze zwycięstwa. Twierdza Wałbrzych pozostała niezdobyta!

Pierwsze dwie kwarty były bardzo emocjonujące. Górnik przez większość czasu starał się nadawać ton grze. Bardzo ciekawe rozwiązania pod koszem dawały biało-niebieskim niewielką przewagę. Zaskoczeni wrocławianie przez pewien czas nie wiedzieli jak mają bronić, by piłka nie wpadała do ich kosza.

Na parkiecie szalał Tomasz Krzywdziński, którego akcje pick&roll rozgrzewały żywiołowo dopingujących fanów zespołu. Gospodarzom wychodziło niemal wszystko. Nie podłamali się nawet gdy czwarte przewinienie zaliczył kapitan zespołu, Rafał Glapiński. Do przerwy Górnik Wałbrzych prowadził 34:31.

Po zmianie stron w grze miejscowej drużyny coś się zacięło. Słaba skuteczność pod koszem, nawet z linii rzutów wolnych, pozwoliła Śląskowi zbliżyć się do Górnika. Wtedy jeszcze jednak nikt nie przewidział, że aż do ostatniej sekundy meczu, zawodnicy zafundują kibicom ogromną dawkę emocji.

Po 30 minutach gry gospodarze wciąż prowadzili. Ich przewaga zmalała jednak do jednego punktu. Mecz nabrał tempa. Goście wyszli na prowadzenie i zaczynali Górnikowi uciekać. Gdy dwa razy z rzędu, za trzy punkty, trafił 19-letni Jakub Musiał, na trybunach dało się słyszeć jęk zawodu.

Do końca meczu zostało 150 sekund. Śląsk prowadził siedmioma punktami. Biało-niebiescy ruszyli do odrabiania strat. Najpierw trzy punkty zdobywa Glapiński. Chwile później jego wyczyn kopiuje Durski. Górnik traci już tylko punkt. Kolejne dobre sekundy gospodarzy dają im prowadzenie 65:64. Z linii rzutów wolnych trafia Krzywdziński. Jest 65:64. Kolejny faul gości. Glapiński tym razem dwukrotnie pudłuje. Przed Śląskiem otwiera się szansa. Piłka odbija się od obręczy. Krzywdziński odważnie wyskakuje do w górę, łapie ją. Górnik Wałbrzych wygrywa spotkanie dzięki wspaniałej serii 9:0 w ostatnich 150 sekundach meczu!

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Exact Systems Śląsk II Wrocław 66:64 (21:15, 13:16, 12:14, 20:19)

Górnik: Glapiński 19 (10 as), Krzywdziński 16 (11 zb), Ratajczak 11, Durski 9, Kruszczyński 6, Wróbel 5, Jeziorowski 0, Tyszka 0, Makarczuk 0.

Śląsk: Musiał 14 (4x3), Wilczek 10, Stawiak 9, Ratajczak 7, Kutta 6, Malesa 5, Żeleźniak 5, Bożenko 4, Barszcz 4, Sasik 0.