Górnik Wałbrzych w rzutach karnych wygrywa z AKS Strzegom

środa, 11.10.2017 19:25 970 0

Po wyrównanym spotkaniu piłkarze Macieja Jaworskiego zaliczyli jedno trafienie więcej od rywala ze Strzegomia i wygrywając serię rzutów karnych awansowali do półfinału okręgu Wałbrzyskiego Pucharu Polski.

Mecz przez 90 minut nie przyniósł zbyt wielu emocji. Pierwszego gola dla AKS Strzegom zdobył w 30 minucie spotkania Dominik Radziemski pokonuje bramkarza Górnika Wałbrzych i gospodarze obejmują prowadzenie.

Niespełna 10 minut później był już remis. Bardzo ładną akcją popisała się młodzież Górnika, którą z zimną krwią wykończył Bogacz. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka. O awansie do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne. Gwiazdą samą w sobie okazał się bramkarz biało-niebieskich Damian Jaroszewski, który zdołał obronić dwa strzały gospodarzy.

AKS Strzegom - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1) 30' Radziemski - 38' Bogacz

Seria rzutów karnych 3:4 dla Górnika i awans wałbrzyskiej drużyny.