Górnik wygrywa na inaugurację

niedziela, 19.3.2017 21:40 1269 0

Bardzo dobry mecz piłkarzy Górnika Wałbrzych, zakończony wygraną po trafieniu Marcina Morawskiego dał drużynie zasłużone 3 punkty. Zbliżyło to zespół Roberta Bubnowicza do bezpiecznej strefy w tabeli rozgrywek III Ligi gr III.

Tuż przed meczem pożegnano byłego piłkarza i trenera biało-niebieskich, Piotra Przerywacza. Kilka ciepłych słów i mogliśmy zacząć piłkarską wiosnę w Wałbrzychu. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że drużyna Górnika jest mocno zmotywowana do walki. Groźne ataki Bronisławskiego, strzał na bramkę Morawskiego i ciekawie rozegrany rzut rożny w ciągu zaledwie 120 sekund żywiło nadzieję na dobry rezultat.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie doskonałym strzałem z 25 metrów popisał się Marcin Morawski. Piłka zatrzepotała w siatce. Początek marzenie. Kolejne akcje podopiecznych Roberta Bubnowicza były coraz groźniejsze. Niestety ani Migalski, ani Sadowski, Bronisławski czy ponownie Morawski nie potrafili pokonać bramkarza gości. Najbliżej tej sztuki był Migalski jednak po jego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na słupku. Do przerwy Górnik prowadził 1:0.

Po zmianie stron. Obie drużyny zaczęły od próby zdominowania środka pola. W drużynie gości prym wśród pomocników wiódł Martins Ekwueme. Koledzy z drużyny nie potrafili jednak wykorzystać jego doświadczenia w rozegraniu. Na tle utytułowanego gracza Falubazu dużo lepiej prezentowała się trójka Górnika Rytko, Morawski, Bronisławski.

Rzęsisty deszcz nie pozwolił jednak na efektowne rozgrywanie piłki a dość liczne sytuacje podbramkowe nie przyniosły już zmiany rezultatu. W końcówce spotkania czerwony kartonik obejrzał jeszcze obrońca Górnika Paweł Tobiasz. Trzy punkty zostały jednak w Wałbrzychu.

Mecz obejrzało około 800 osób w tym blisko 150 osobowa grupa kibiców Falubazu.

Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra 1:0 (1:0) 7′ Morawski

Górnik: Jaroszewski – Tobiasz, Tyktor, Michalak, Krzymiński – Surmaj (92′ Bogacz) Sadowski, Morawski, Rytko, Bronisławski – Migalski (79′ Młodziński)