Górnik z Wiwą Goszcz

sobota, 23.9.2017 17:05 861 0

Piłkarze Górnika Wałbrzych po kolejne punkty pojechali do Goszczy gdzie na co dzień występuje drużyna Wiwy.

Biało-niebiescy rozpoczęli spotkanie spokojnie. Pierwszy celny strzał na bramkę zobaczyliśmy dopiero w 18 minucie spotkania. Pierwszorzędną interwencją popisał się jednak bramkarz gospodarzy. Przewaga wałbrzyszan rosła z minuty na minutę. Grząskie boisko utrudniało precyzyjne rozgrywanie piłki, co przekładało się na ilość sytuacji sytuacji podbramkowych. Jedyną w pierwszej części gry wykorzystał Sobiesierski, którego precyzyjny strzał przy słupku otworzył wynik meczu. Do przerwy Górnik prowadził 1:0.

Po zmianie stron niefrasobliwość linii obronnych Górnika doprowadza do groźnej sytuacji, którą gospodarze skutecznie wykorzystują. W 46 minucie spotkania Damian Jaroszewski zmuszony został do wyciągnięcia piłki z siatki. Złość w oczach bramkarza najlepiej wyrażała jak duży błąd zrobili jego koledzy z drużyny.

Po stracie bramki Górnik nie potrafił stworzyć jednolitej sytuacji podbramkowej. Pogarszająca się pogoda ułatwiała grę broniącym się gospodarzom. Dopiero w 82 minucie meczu jeden ze zrywów gości zakończył się sukcesem. Celnym strzałem popisuje się Dec. Do końca meczu nic się nie zmienia i Górnik z trudem zdobywa komplet punktów.

Wiwa Goszcz - Górnik Wałbrzych 1:2 (0:1)
24' Sobiesierski, 82' Dec

Górnik: Jaroszewski - Gawlik, Michalak, Smoczyk, Niemczyk, Krzymiński, Młodziński, Rytko, Chajewski, Słapek, Sobiesierski.