komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 września 2017

Gerarda, Ruperta

III Rodzinny Piknik pod Chełmcem

wtorek, 12.9.2017 10:26 , komentarze: 0 , odsłony: 434
kategorie artykułu:

W Szczawnie – Zdroju po raz trzeci odbył się „Rodzinny Piknik pod Chełmcem”, którego organizatorem był: Kompleks Dworzysko, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój, Uzdrowisko Szczawno – Jedlina, Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Wałbrzychu – reprezentacje kół łowieckich z Kotliny Kłodzkiej, ziemi dzierżoniowskiej i świdnickiej i powiatu wałbrzyskiego.

Od godziny 11.00 na terenie kompleksu Dworzysko swoje stoiska zaprezentowały nadleśnictwa z: Wałbrzycha, Świdnicy, Jugowa, Złotoryi - i koła myśliwskie z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. O godzinie 12. w Hali Spacerowej oficjalnie imprezę otworzył burmistrz Marek Fedoruk z Ryszardem Tomaszewskim właścicielem Dworzyska, pomysłodawcą pikniku rodzinnego. Po otwarciu - odprawiona została uroczysta Msza Święta hubertowska z oprawą muzyczną Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei” oraz pocztów sztandarowych okręgu wałbrzyskiego PZŁ.

Mszy św. przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. dr Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej, członek koła łowieckiego. Koncelebransami byli ks. prałat Piotr Śliwka kustosz świdnickiej katedry, kapelan PZŁ Zarządu Okręgu w Wałbrzychu i proboszcz naszej szczawieńskiej parafii ks. Jarosław Żmuda. Po mszy świętej w hali z koncertem utworów myśliwskich wystąpił ZSM „Odgłosy Kniei”, który poprowadził Bogusław Rup.

Po nim odbył się pokaz psów ras myśliwskich, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. O godzinie 15. organizatorzy, myśliwi ze sztandarami i uczestnicy imprezy przemaszerowali w paradzie z Parku Zdrojowego do kompleksu Dworzysko, gdzie przygotowano: liczne konkursy wiedzy o lasach i zwierzynie, pokaz sztuki przyrządzania dziczyzny, który zaprezentował szef kuchni Wojciech Harapkiewicz, a także pokazy konne i inne atrakcje, w których uczestniczyły całe rodziny.  

 

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
sobota, 23.9.2017 11:19
środa, 20.9.2017 21:47
środa, 20.9.2017 14:02
środa, 20.9.2017 13:59
poniedziałek, 18.9.2017 17:43
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Mati Autogaz
Mati Autogaz