komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 24 października 2017

Rafala, Marcina

Kolejne próby wyłudzenia na wnuczka

czwartek, 10.11.2016 14:20 , komentarze: 0 , odsłony: 729
kategorie artykułu:

Policjanci z Wałbrzycha otrzymali sygnały o kilku próbach wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. wnuczka. Kolejny raz przestępcy chcieli wyłudzić gotówkę podszywając się pod członka rodziny. Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy nieznajomym.

Tylko jednego dnia wałbrzyscy policjanci otrzymali, aż 3 sygnały od mieszkańców miasta. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły próby wyłudzenia od nich pieniędzy metodą na tzw. wnuczka. Jak ustalili funkcjonariusze, do zgłaszających dzwonił mężczyzna, który podszywając się za członka rodziny informował, że pilnie potrzebuje sporej gotówki.

Warto podkreślić, że apele policji oraz mediów na temat oszustów podających się za krewnych, urzędników czy policjantów w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty. Za przykład można podać 81-letnią wałbrzyszankę, która wczoraj nie dała się oszukać rzekomemu wnuczkowi. Natychmiast po rozmowie telefonicznej powiadomiła policję.  

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają co raz to inne metody. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców.

Wałbrzyscy policjanci przypominają:

Jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej prosi o pieniądze sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Natychmiast przerwijmy rozmowę i zadzwońmy do niego koniecznie na numer, który my posiadamy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zaalarmujmy policjantów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.10.2017 21:43
piątek, 13.10.2017 19:16
poniedziałek, 9.10.2017 19:16
poniedziałek, 9.10.2017 19:04
czwartek, 5.10.2017 10:56
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA