Kolejny punkt na koncie Aqua Zdroju

poniedziałek, 18.12.2017 12:00 711 0

Zajmująca 10 miejsce w rozgrywkach I ligi siatkówki, drużyna Aqua Zdroju wyjechała na mecz do Częstochowy. W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu Norwid wygrał w Wałbrzychu 3:1.

Siatkarzom towarzyszył głośny doping wałbrzyskich kibiców, którzy poderwali podopiecznych trenera Bułkowskiego do walki. Pierwszy set od początku do końca układał się po ich myśli. Kilku punktowe prowadzenie utrzymywało się niemal przez cały czas. Dobra gra w obronie i konsekwentna na siatce dała MKS-owi wygraną 25:23.

W drugiej odsłonie pomimo dopingu, gospodarze byli bardziej skoncentrowani na swoich poczynaniach i już w pierwszych piłkach odskoczyli rywalowi. Szybko zrobiło się 15:10 dla Częstochowy. Przewaga się utrzymywała do końca seta. Norwid wygrywa 25:21.

Trzeci set w początkowej jego fazie był wyrównany. Żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi. Dopiero w połowie partii gospodarze odskoczyli wałbrzyskiej drużynie. Przewagę utrzymali do końca, zwyciężając w secie 25:20.

W czwartej odsłonie gra była jeszcze bardziej zacięta. Aqua Zdrój walczył o przedłużenie szansy na zwycięstwo. Norwid starał się wygrać za trzy punkty. Wyrównana walka ciągnęła się do stanu po 22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Bułkowskiego. Wałbrzyszanom udało się doprowadzić do tie-breaka.

Ostatni set również przyniósł sporo emocji. Do momentu zamiany stron Aqua Zdrój nie odstępował gospodarzom. Kolejne piłki pomimo ambitnej walki punktowały Norwidowi. Częstochowianie ostatecznie wykorzystują atut własnej hali i wygrywają mecz 3:2.

Norwid Częstochowa - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:2 (23:25, 25:21, 25:20, 23:25, 15:11)