komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

Kolizja na ulicy Orkana - trzy osoby w szpitalu

środa, 29.11.2017 07:50 , komentarze: 2 , odsłony: 2065
kategorie artykułu:

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło ulic Uczniowskiej i Orkana.  W wyniku wypadku drogowego, trzem osobom udzielono pomocy ambulatoryjnej.

zdjęcie ilustracyjne

Do kolizji doprowadził 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wyjeżdżając z ulicy Uczniowskiej, skręcał w kierunku Witoszowa. Włączając się do ruchu z ulicy podporządkowanej, nie zauważył, prawidłowo jadącego z przeciwnej strony samochodu. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Siła uderzenia była na tyle duża, że doprowadziła do złamania ręki u 36-letniej kobiety. Poszkodowana jechała samochodem marki Suzuki wraz z 2-letnim dzieckiem. Kobieta pomimo poważnego urazu zdecydowała się wypisać ze szpitala na własne życzenie i wraz z dzieckiem pojechała do szpitala we Wrocławiu. Pomoc ambulatoryjna została również udzielona sprawcy zdarzenia, któremu policja zabrała prawo jazdy.

W zabezpieczeniu miejsca wypadku brała udział straż pożarna i specjalistyczna firma usuwająca wycieki niebezpiecznych substancji. Strażacy w trakcie swoich czynności zabezpieczyli oba pojazdy, odłączając dopływ prądu.

Ze względu na charakter urazu poszkodowanej kobiety, mężczyźnie grozi obecnie do 3 lat więzienia, wysoka grzywna finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Wypadek = przestępstwo w kodeksie karnym

177 kodeksu karnego:

„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157, § 1,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.”

 

Wasze komentarze

podejrzewam że go teraz wycycka ta babka
środa, 29.11.2017 16:17 autor: lodzia
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele