komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 22 listopada 2017

Cecylii, Wszemily

KopalniaK rozstrzygnięty!

niedziela, 22.10.2017 10:31 , komentarze: 1 , odsłony: 803
kategorie artykułu:

Wałbrzyski przegląd kabaretów KopalniaK nie przyniósł tylu emocji, ilu się wszyscy spodziewali. Wśród publiczności panowała opinia, że poziom był słaby, a jedyne ciepłe słowa płynęły w kierunku stand up-era Mieszka. Jury natomiast z trudem przyznało Grand Prix. W kuluarach krążyła nawet opinia, że najlepiej byłoby w tym roku nie przyznawać tej nagrody. Konkurs został jednak rozstrzygnięty, bo musiał być. Nagrodę publiczności otrzymał Mieszko, który wygrał również konkurs stand up. Wśród kabaretów nagrodzono kabaret Czołówka Piekła.

Mieszko Minkiewicz z Białego Stoku wyjechał z Wałbrzycha z nagrodami o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Jako jedyny z występujących na scenie artystów porwał za sobą publiczność, która żywo reagowała na niemal każde jego słowo. Z tego powodu można śmiało powiedzieć, że nagrody powędrowały w dobre ręce.

- Bardzo się cieszę z wygranej. Szczególnie cenna jest nagroda publiczności. - cieszył się Mieszko Minkiewicz.

Kabareciarze aż tak nie zachwycili. Niezły występ zaliczyła grupa Czołówka Piekła, której skecz z papieżem w roli głównej, został zapamiętany jako jeden z lepszych. Dobrze zaprezentowała się też grupa Trzecia Strona Medalu. Ich prześmiewczy skecz na temat uzależnienia od internetu, ubawił publiczność równie mocno jak występ Mieszka. Grand Prix i 6 tysięcy złotych przyznano Czołówce Piekła.

- Bardzo się cieszymy z wygranej. To już nasz drugi sukces w Wałbrzychu - mówili zwycięzcy - A muszę państwu powiedzieć, że po naszym pierwszym występie jeden z ówczesnych jurorów zachęcał nas do zaprzestania kariery w tym zawodzie. Mówił, że się do tego nie nadajemy.

Co o KopalniaKu sądzili widzowie?

- Kto wymyślił klauna. Totalna porażka. Idziemy do Sztygarówki na piwo - mówi Paweł, jeden z widzów po przeczytaniu programu. - Wracamy po jego występie - dodaje po chwili.

- W poprzednich latach było lepiej - mówi Katarzyna, która zdecydowała się zrobić sobie przerwę na papierosa. 

Tegoroczny poziom jednych rozczarował, innych na pewno nie zachwycił. Ważne jednak, że znana w kraju impreza, o dużej reputacji ponownie zagościła w Wałbrzychu. Motyw cyrkowy raczej się nie sprawdził. Klaun lepiej przemówiłby do dzieci, niż zrobił to w gronie dorosłych widzów. Za rok kolejna edycja. Może ze względu na bliski termin, warto pomyśleć o tematyce zbliżonej do tej z występu Rodziny Adamsów, która nie tak dawno temu zrobiła w WOKu wielkie wrażenie.

 

 

Wasze komentarze

Mieszko Minkiewicz super! oby tak dalej:)
niedziela, 22.10.2017 15:28 autor:
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 20.11.2017 23:02
poniedziałek, 20.11.2017 22:57
poniedziałek, 20.11.2017 21:17
poniedziałek, 20.11.2017 21:42
poniedziałek, 20.11.2017 20:19
poniedziałek, 20.11.2017 15:53
poniedziałek, 20.11.2017 10:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral