poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

Mieroszowskie nadzieje biathlonowe

wtorek, 5.12.2017 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 114

1-go grudnia w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Hożej miały miejsce zawody pod nazwą „Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe”. Na starcie stanęły po 2 sztafety (kategoria młodsza – kl. 4 i młodsi oraz kl.5-7) z każdej szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Drużyny liczyły po 3 dziewczyny i trzech chłopców, którzy startowali na przemian. Do zadań każdego zawodnika należało przebiegnięcie

3 technicznych rundek biegowych wytyczonych na parkiecie sali oraz dwukrotne oddanie 5 strzałów z broni laserowej. Liczył się łączny czas całej drużyny. Niecelny strzał skutkował koniecznością przebiegnięcia rundki karnej. Zawodnicy musieli też wykazać się koncentracją i umiejętnością liczenia – bowiem liczba niecelnych strzałów i rund karnych musiała się zgadzać.

Jeśli komuś zdarzyło się przebiec za mało rund, do końcowego czasu drużyny dodawano 15 sekund za każdą pominiętą rundę. Jak się okazało – ten punkt regulaminu młodzi sędziowie musieli wykorzystać w grupie młodszej.

W ostatecznym rozrachunku w grupie starszej zwyciężyła SP z Kowalowej, drugie miejsce wywalczyła ekipa z Sokołowska, a trzecie miejsce na podium zarezerwowali sobie uczniowie z PSP w Mieroszowie. W rywalizacji młodszych bezkonkurencyjna była ekipa z Sokołowska, o drugą i trzecią lokatę zacięty bój stoczyły ekipy z Kowalowej i Mieroszowa. Ostatecznie o kilka sekund lepsi okazali się zawodnicy z Mieroszowa.