Orzeł Ząbkowice Śląskie remisuje z Górnikiem Wałbrzych

piątek, 18.8.2017 14:26 593 0

Po bardzo ciekawym meczu, piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali z Orłem Ząbkowice śląskie. Zdobyty punkt nie odzwierciedlał jednak poczynań na boisku.

Już od pierwszych minut biało-niebiescy narzucili swój rytm gry. Bramki dla wałbrzyszan były tylko kwestią czasu. Pierwszą groźną akcję piłkarze Górnika przeprowadzili już w 9 minucie meczu. Na wysokości zadania stanęła jednak defensywa gospodarzy. W 12 minucie kolejna zdecydowana szarża Sobiesierskiego. Pomocnik Górnika jest faulowany i sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Michalak i jest 1:0.

Wydawało się, że od tego momentu na boisku panowała będzie już tylko jednak drużyna. Zawodnicy Orła niespodziewanie zaatakowali bardziej odważnie i już w 25 minucie wykorzystują zamieszanie pod bramką. Zaledwie 3 minuty później doskonale rozgrywają stały fragment gry i piłka ląduje w siatce. Do przerwy gospodarze prowadzą 2:1

Po zmianie stron świetnie rozpoczęli piłkarze Górnika. Już w 48 minucie gry sędzia dyktuje dla gości drugi rzut karny. Piłkę w siatce ponownie umieszcza Michalak i jest 2:2. Od zdobycia bramki wyrównującej mecz się zaostrzył. Sędzia zawodów aż osiem razy pokazał żółtą i jeden raz czerwoną kartkę. Wszystkie zobaczyli piłkarze z Wałbrzycha, którzy do ostatniej minuty starali się strzelić zwycięską bramkę.

Swoich szans kolejno nie wykorzystali Migalski, Sobiesierski, Bogacz. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Orzeł Ząbkowice śląskie – Górnik Wałbrzych 2:2 (2:1)

25' Kowerko, 28' Rakoczy– 12’ (k) 48’ (k) Michalak