Pasjonujący pojedynek Polaków z Brazylią

środa, 16.8.2017 11:12 3763 0

Nowe zasady gry wprowadziły dużo dynamiki do gry. Każdy punkt był na wagę złota. Młodzi siatkarze przy ogłuszającym dopingu rozegrali pasjonujący pojedynek z zawsze wielką Brazylią.

Początek spotkania zaskoczył gości zza oceanu. Polacy znakomicie zagrali zagrywką, odrzucając rywala od siatki i w ciągu kilku minut zrobiło się 6:0. Później konsekwentna gra w obronie i skuteczny atak dał biało-czerwonym pewną wygraną. Pierwszy set 15:10 dla Polski.

W drugim secie role się odwróciły. Fantastyczny serwis i doskonała gra na siatce pozwoliła Brazylijczykom zdominować naszych siatkarzy. Próba podjęcia przez nich walki pozwoliła jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Goście zwyciężają tę partię aż 7 punktami.

Trzeci set był bardziej wyrównany. Goście odskoczyli na kilka punktów dzięki dobrej grze blokiem. Niezła postawa Polaków pozwoliła im prowadzić wyrównaną walkę niemal przez większość tej części gry. Ostatecznie jednak Brazylia wychodzi na prowadzenie w meczu, wygrywając seta 15:10. Czwarta odsłona to ponownie świetna zagrywka Polaków, ale też kapitalna gra Brazylijczyków w obronie. Zacięty set do ostatniej piłki jednak dla gości.

Przy stanie 1:3 w setach Polacy ruszają do zdecydowanego ataku. Fenomenalny serwis, doskonała gra w obronie i kapitalna dyspozycja w ataku daje biało-czerwonym wygraną 15:10. Kolejny set jest jeszcze lepszym widowiskiem. Obie drużyny dają z siebie wszystko. Polacy wygrywają na przewagi i mamy remis w meczu 3:3

Decydować będzie ostatni 7 już set w meczu. Zacięta walka o każdą piłkę. Kibice swoim dopingiem niosą Polski zespół, który w dalszym ciągu gra na najwyższych obrotach. Goście jednak nie zwalniają tempa. Chcą zrewanżować się za dwie wcześniejsze porażki (2:4 i 1:4). Zacięty pojedynek do końca pada łupem zawodników w niebieskich koszulkach. Brazylia wygrywa 4:3.

Nowa formuła daje kibicom więcej emocji. Każdy punkt jest ważny. Brakuje w meczu chwil na kalkulacje. Na trybunach nie słyszało się też opinii, że mecz zaczyna się dopiero od momentu gdy jedna z drużyn zdobędzie 15 punkt.

POLSKA - BRAZYLIA 3:4 (15:10, 7:15, 10:15, 13:15, 15:10, 16:14, 13:15)

Polska kadra rozpoczęła mecz w składzie:
Marcin Komenda, Kamil Semeniuk, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Mateusz Czunkiewicz (L).

Mecze w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra.

Do mistrzostw w Kairze Polska wywalczyła awans, wygrywając pod koniec lipca 2016 w Zagrzebiu europejski turniej kwalifikacyjny.