komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 22 października 2017

Halki, Filipa

Pieszy bezpieczny na drodze

czwartek, 12.10.2017 18:32 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

Szybciej zapadający zmrok podczas jesiennych wieczorów to kolejna okazja do zaapelowania do mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to pieszych, jak i kierujących.

Wczoraj w powiecie wałbrzyskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili prewencyjną akcję „Pieszy”, podczas której szczególnym nadzorem objęli rejony przejścia dla pieszych.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 82 wykroczenia drogowe. 15 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, a jedno nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu. 

Funkcjonariusze podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 25 wykroczeń.

Po raz kolejny przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne  pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
piątek, 20.10.2017 13:50
piątek, 20.10.2017 13:13
piątek, 20.10.2017 10:46
czwartek, 19.10.2017 22:08
czwartek, 19.10.2017 22:06
czwartek, 19.10.2017 22:02
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica