Pogoń Pieszyce zdobywa Sudety

poniedziałek, 25.9.2017 00:24 1915 0

Mecz Pogoni Pieszyce z Sudetami miał być hitem kolejki. Lider przyjechał do Dziećmorowic po komplet punktów lecz przez ponad godzinę gry nie można było jednoznacznie stwierdzić czy piłkarze gości dokonają tej sztuki.

Pierwsza bramka pada dopiero w 35 minucie gry. Oskar Dziuba daje Pogoni prowadzenie. Miejscowi kibice długo nie czekali na wyrównanie. Piotr Kałoń doprowadza do remisu już 3 minuty później. Pogoń przed przerwą za sprawą Grzegorza Grabarka ponownie wychodzi na prowadzenie. Skromne prowadzenie do przerwy pozwala żywić nadzieję na pełną emocji drugą połowę spotkania.

I rzeczywiście, po zmianie stron emocji nie brakowało. Najpierw gola dla Pogoni zdobywa Bartosz Rzepski. Goście prowadzą 3:1 i zwalniają tempo gry. Moment nieuwagi wykorzystuje w 57 minucie meczu Piotr Kałoń. Na trybunach poruszenie. Gospodarzom do rywala brakuje już tylko jednego gola.

Kibice Sudetów liczą na kolejne zdobycze bramkowe swojego zespołu. Dzieje się jednak coś zupełnie nieoczekiwanego. Piłkarze z Dziećmorowic nikną w oczach, a piłka raz po raz wpada do ich siatki! Najpierw po raz drugi Bartosz Rzepski, później trzy razy Daniel Kolt i ponownie Rzepski. Przy stanie 8:2 dla gości z Pieszyc, gola dla gospodarzy zdobywa Marcin Otwinowski. To jak się później okazało był jedynie pojedynczy zryw. Dzieła zniszczenia dokonuje Adrian Jasiński i Pogoń zasłużenie wygrywa w Dziećmorowicach, zachowując fotel lidera.

Sudety Dziećmorowice - Pogoń Pieszyce 3:11 (1:2)
38' 57' Kałoń, 85' Otwinowski - 35' Dziuba, 40' Grabarek, 52' 70' 83' Rzepski, 71' 74' 78' Kolt, 87' 89' 90' Jasiński

Sudety: Osiecki - Kałoń, Wodnicki, Wądołowski (65' Skrzypiec), Szpindler, Otwinowski, Macki, Kurcek (46' Kobus), Kozioł, Choma Baran

Pogoń: Mróz - Sławomir Gorząd (78' Klepuszewski), Sebastian Gorząd, Grabarek, Jasiński, Korzeniowski (80' Kozak), Ptak, Rzepski, Kacper Szewczyk (70' Badyna), Kamil Szewczyk, Dziuba