komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

Policja ścigała nietrzeźwego motocyklistę

czwartek, 7.12.2017 14:14 , komentarze: 0 , odsłony: 2259
kategorie artykułu:

Do zdarzenia doszło 6 grudnia. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący ul. Niepodległości motocykl i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Mieli przeczucie, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami lub jest nietrzeźwy. Kiedy zbliżyli się do jednośladu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył uciekając swoim motocyklem.

Mundurowi rozpoczęli pościg za kierującym, który po blisko kilometrze wjechał w drogę leśną, a następnie porzucił swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz bez wymaganych dokumentów. Badanie alkomatem wykazało niego 0,66 promila alkoholu we krwi.

Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień, a także dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

 

Wasze komentarze

Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki