Puchar Polski Juniorów w zapasach

poniedziałek, 20.11.2017 10:00 1482 0

Ponad 100 zapaśników rywalizowało w Pucharze Polski Juniorów w zapasach, który odbył się w Wałbrzychu. Walki toczono w kilku kategoriach wagowych. Wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące.

W turnieju wystartowało czterech zapaśników wałbrzyskiego klubu Zagłębie. Młodzież reprezentująca nasz region jest jednak grupą klasyfikującą się w kategorii wiekowej kadeta. Niższy wiek i mniejsze możliwości motoryczne w stosunku do występujących w zawodach zawodników, dawał im małe szanse na pozycje medalowe.

Przewidywania trenerów sprawdziły się i tylko Marcin Orliński (55 kg) zdobył brązowy medal. Pozostali zawodnicy plasowali się na niższych pozycjach:

• Łukasz Rupiak (55 kg) - 9 miejsce
  • Jarosław Wacław (60 kg) - 12 miejsce
  • Maciej Tomaszewski (72 kg) - 11 miejsce

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna Olimpijczyk Radom. Zagłębie Wałbrzych zajęło miejsce 20-22.