komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 27 marca 2017

Lidii, Ernesta

Radni pracują dla mieszkańców

środa, 4.1.2017 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 585
kategorie artykułu:

Kilka ostatnich tygodni radni poświęcili na prace nad budżetem Powiatu Wałbrzyskiego, jakim będą dysponować w 2017 roku. Zaplanowano przychody i wydatki, zabiegano o inwestycje niezbędne do zrealizowania na terenie wałbrzyskich gmin, które będą służyły ich rozwojowi. Konsultowano je z: mieszkańcami, radnymi gmin, wójtami, burmistrzami. 

Co zmieni się w 2017 roku? 

Gmina Czarny Bór 

Zostanie wyremontowana nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku Jaczków – Gostków. Przebudowany zostanie chodnik przy drodze powiatowej w Czarnym Borze (ul. Parkowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką). Zabezpieczono pieniądze na przebudowę drogi powiatowej -ul. XXX- lecia PRL w Czarnym Borze. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaczkowie otrzyma 40 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, przystosowanego do ratownictwa wodno-powodziowego. Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, obsługuje zdarzenia na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. 

Gmina Mieroszów 

Remontu doczeka się nawierzchnia drogi powiatowej na odcinku od wiaduktu kolejowego do znaku miejscowości Sokołowsko. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej Unisław Śląski – Rybnica Leśna. Wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi powiatowej tzw. Górka Unisławska. 

Gmina Jedlina-Zdrój 

W budżecie Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 uwzględniono dofinansowanie dla gminy Jedlina-Zdrój na wybudowanie wieży widokowej na najwyższym szczycie Gór Wałbrzyskich - Borowej (853 m n.p.m.). Niezbędna do zrealizowania tej inwestycji kwota zostanie przekazana gminie Jedlina-Zdrój. Gmina zadba także o infrastrukturę przyjazną turystom. Ponadto w ramach inwestycji w paśmie Gór Wałbrzyskich zostaną wybudowane: platformy widokowe, schody terenowe, wiaty, ławki, stoły, stojaki na rowery, tablice informacyjne i kierunkowskazy. 

Gmina Głuszyca 

Ujęto w budżecie na rok 2017 kilka zadań inwestycyjnych. Są to remonty dwóch  mostów na drogach powiatowych we wsiach: Sierpnica i Łomnica. Wyremontowany zostanie szereg dróg powiatowych: łącząca wsie Kolce i Sierpnica, ulica Świerkowa w Sierpnicy, ulica Łomnicka w Głuszycy, ulica Kolejowa od skrzyżowania z ulicą Łomnicką w Głuszycy do stacji kolejowej, odcinek Głuszyca-Grzmiąca, ulica Spółdzielców do skrzyżowania z drogą wojewódzką, ulica Wiejska we wsi Grzmiąca. 

Gmina Szczawno Zdrój 

W  Szczawnie wskrzeszone zostaną działania grupy wolontariuszy M4S (Młodzi dla Szczawna). Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie, z pomocą radnych powiatu, młodzież będzie działać na rzecz szkoły i społeczności lokalnej a wszystko po to, by szkoła odzyskała swoje dobre imię i prestiż, by znowu tętniła życiem artystycznym! 

Gmina Boguszów – Gorce 

Przebudowany zostanie chodnik w pasie drogi powiatowej w Starym Lesieńcu (ul. Kosynierów w Boguszowie-Gorcach). Inwestycja poprawi wizerunek dzielnicy oraz zapewni bezpieczną komunikację mieszkańców. 

Gminy Powiatu Wałbrzyskiego 

W 2017 roku uruchomione zostaną środki na dofinansowywanie budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Proponowana pula 100 tys. zł na wniosek poszczególnych gmin rozdysponowana zostanie na opracowanie dokumentacji, czy rozpoczęcie budowy poszczególnych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych. 

To oczywiście tylko część inwestycji, jakie zostaną zrealizowane na terenie powiatu wałbrzyskiego w 2017 roku. O wszystkie wnioskowali radni Rady Powiatu Wałbrzyskiego:

Iwona Woźniak (Szczawno Zdrój), Jarosław Buzarewicz (Czarny Bór), Andrzej Lipiński (Mieroszów), Kamil Orpel (Jedlina-Zdrój), Grzegorz Walczak (gmina Głuszyca) i Leonard Górski (gmina Boguszów- Gorce).

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w każdej z gmin naszego powiatu są o wiele większe. Mając wpływ na podejmowane decyzje możemy racjonalnie, efektywnie, gospodarnie wydawać pieniądze podatników - mówią radni.

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 26.3.2017 01:29
niedziela, 26.3.2017 01:04
1
niedziela, 26.3.2017 00:28
piątek, 24.3.2017 12:59
czwartek, 23.3.2017 18:29
czwartek, 23.3.2017 18:05
czwartek, 23.3.2017 18:05
czwartek, 23.3.2017 10:38
środa, 22.3.2017 21:15
środa, 22.3.2017 07:21
wtorek, 21.3.2017 06:25
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche