Spektakularny sukces Nivette!

poniedziałek, 11.9.2017 09:03 1384 0

W spektakularnym stylu swój sukces sprzed roku na Ziemi Kłodzkiej powtórzył Filip Nivette! Kierowca Skody Fabii R5 z nr 2 po raz drugi z rzędu zwyciężył w Rajdzie Dolnośląskim. Nie dał szans rywalom, wygrywając aż 8 z 9 rozegranych oesów. Tym samym umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce ze stratą + 01:21.6 zajął Zbigniew Gabryś, a trzecie Tomasz Kasperczyk (+1:22,4).

Filip Nivette i Kamil Heller od piątku prezentowali perfekcyjne tempo na trasach 51. Rajdu Dolnośląskiego. Dla kierowcy Skody Fabii R5 to piąte zwycięstwo i jednocześnie piąte podium w mistrzostwach Polski.

Wspaniały start w domowych zawodach zaliczyła również załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Paweł Gacek w Fordzie Fiesta R2, która wygrała klasyfikację 4F, jednocześnie zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.