komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 26 kwietnia 2017

Marzeny, Klaudiusza

Świąteczny weekend w Czarnym Borze

środa, 11.1.2017 10:21 , komentarze: 0 , odsłony: 131
kategorie artykułu:

Jasełka, kolędowanie oraz spotkania świąteczne – tym żyły trzy sołectwa podczas minionego weekendu. W piątek rada sołecka Jaczkowa pod przewodnictwem radnych Marzeny Łatki i Marty Nieć oraz akompaniatora Waldemara Kałuzińskiego, przygotowała Jasełka oraz wspólne kolędowanie. Spotkanie, na które przyszło ponad 60 osób, rozpoczęło się od przedstawienia świątecznego dzieci z Jaczkowa, a następnie prowadzące zachęciły wszystkich przybyłych do wspólnego śpiewania kolęd. Rada sołecka przygotowała poczęstunek a wójt Adam Górecki obdarował dzieci słodkimi upominkami. 

W ten sam dzień Seniorzy z Witkowa zorganizowali dla mieszkańców Witkowa wspólne spotkanie świąteczne wraz z kolędowaniem. Seniorzy wraz z chórem parafialnym oraz scholką młodzieżową pod kierownictwem pana Sebastiana Juszczaka oraz zaproszonymi gośćmi śpiewali polskie tradycyjne kolędy.

Do kolędowania, jak co roku, przyłączyły się również  4- 5 letnie dzieci z przedszkola w Czarnym Borze i 8 stycznia wystawiły w Kościele Parafialnym Jasełka. Świąteczny nastrój uświetniły wspaniałe  stroje dzieci przygotowane przez rodziców, bożonarodzeniowe scenki oraz piękne kolędy śpiewane przez przedszkolaków. Mali aktorzy świetnie odegrali swoje role, a dziecięcy wdzięk postaci jasełkowych chwytał wszystkich za serca. Na Jasełka przybyło mnóstwo gości. Byli to zarówno najbliżsi przedszkolaków, jak i mieszkańcy gminy Czarny Bór. Swoją obecnością Jasełka zaszczycili: Wójt Gminy Adam Górecki, przewodnicząca Rady Gminy Sylwestra Wawrzyniak, wicedyrektor: Renata Bocheńska, Krystyna Koralewska i ksiądz Proboszcz. Dzieci za swój występ zostały obdarowane upominkami przez pana Wójta i panią Wicedyrektor.

źródło: UG Czarny Bór

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki