Tylko punkt i awans na podium

środa, 3.5.2017 14:43 926 0

Rozgrywki Ekstraligi kobiet wkroczyły w decydującą fazę. Rozpoczęła się runda dodatkowa. AZS PWSZ Wałbrzych walczy w grupie mistrzowskiej o brązowy medal.

Mecz z Czarnymi Sosnowiec był swoistego rodzaju rewanżem za remis z ostatniej kolejki rundy sezonu zasadniczego. W bezpośredniej walce o brązowy medal liczą się przede wszystkim dwa zespoły. - UKS SMS Łódź i ASZ PWSZ Wałbrzych - W korespondencyjnym pojedynku lepiej wypadły akademiczki z Wałbrzycha.

Zaledwie remis 1:1 po słabej pierwszej połowie meczu musi cieszyć. Gdyby przed przerwą zawodniczki z Sosnowca były bardziej skuteczne prawdopodobnie wywiozłyby z Wałbrzycha komplet punktów. W drugich 45 minutach role się odwróciły i to gospodynie były bliższe bramek.

Po przeciętnym spotkaniu w Wałbrzychu drużyny podzieliły się punktami. SMS UKS Łódź przegrywa z Górnikiem Łęczna 0:4 i oddaje akademiczkom 3 miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 spotkania.

AZS PWSZ Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 1:1 (0:1)

PWSZ: Antończyk - Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta - Ratajczak, Dereń, Bezdziecka, Jelencic - Miłek, Maciukiewicz.