Tylko set z Lechią ale powrót na tarczy

czwartek, 19.10.2017 15:10 647 0

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych w 4 kolejce spotkań I ligi siatkówki wyjechał na mecz do Tomaszowa Mazowieckiego. Sympatycy klubu z Wałbrzycha liczyli na zdobycz punktową w tym spotkaniu. Drużyna wróciła do domu na tarczy lecz tylko z jednym wygranym setem.

Mecz był bardzo zacięty w każdym z czterech rozegranych setów. Jedna i druga strona starała się przechylić szansę na swoją stronę. Pierwsza partia wygrana przez gospodarzy 25:22 przyniosła kibicom sporo emocji. Wałbrzyszanie przez większość seta starali się nadążać za drużyną Lechii. Niestety gospodarze zagrali uważniej w końcówce seta i to oni zeszli z parkietu zwycięzcy.

Druga odsłona przyniosła równie dużo emocji. Tym razem to zawodnicy z Wałbrzycha pokazali wyższość, pewnie zwyciężając seta 25:21. Kibice wałbrzyskiej drużyny liczyli na powtórkę w trzecim secie. Jednak tym razem dużo słabsza postawa ich drużyny sprawiła, że to gospodarze ponownie objęli prowadzenie w meczu, wygrywając tę część gry 25:17.

Czwarty set okazał się ostatnim. Dla obu drużyn był to bardzo ważny moment meczu. Gospodarze grali nie równo, goście jednak nie potrafili wykorzystać tej sytuacji i w samej końcówce seta pozwolili Lechii odskoczyć na kilka punktów. Ostatecznie Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrywa mecz 3:1, zwyciężając w ostatniej partii 25:20

Lechia Tomaszów Maz. - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:20)