komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Gracjana, Bogusława

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego

środa, 6.12.2017 11:49 , komentarze: 0 , odsłony: 117
kategorie artykułu:

3 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego wozu pożarniczego dla OSP Stare Bogaczowice. Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Starych Bogaczowicach, Mirosław Lech Wójt Gminy Stare Bogaczowice wspólnie z Jackiem Cichurą Starostą Powiatu Wałbrzyskiego oraz Bogdanem Stochajem Prezesem ZOP OSP, przekazali wóz na ręce reprezentantów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nowy wóz to lekki samochód pożarniczy ratowniczo-gaśniczy, którego wyposażenie składa się ze sprzętu służącego ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń, tj. zestaw do ograniczania, zbierania i odtłuszczania rozlewisk olejowych i innych substancji chemicznych na drogach
i innych miejscach. Wyposażony też jest w rozsiewacz do sorbentu ora z w zestaw do oznakowania terenu skażonego oraz w pompę  szybkiego natarcia. Zamontowany jest też maszt oświetleniowy i wyciągarka. Pojazd będzie systematycznie doposażony w inny sprzęt.

Zakup w kwocie 259 tys. zł.  sfinansowany został przez Gminę Stare Bogaczowice, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Nadleśnictwo Wałbrzych.

W ramach zadania: „Poprawa bezpieczeństwa Gminy Stare Bogaczowice poprzez zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, z funkcją do usuwania skutków zagrożeń środowiska” kwotę 20 000 zł. dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 

 

Wasze komentarze

Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche