Victoria pod ścianą

niedziela, 19.3.2017 10:40 631 0

Sobotni wieczór dla fanów siatkówki w Wałbrzychu miał być wydarzeniem, które pozwoli spokojnie patrzeć na przyszłość klubu. Niestety nie wszystko poszło po ich myśli.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych podejmował zespół Norwid Częstochowa. Po meczach wyjazdowych stan rywalizacji pomiędzy drużynami był remisowy. W Wałbrzychu liczono na to, że już w ten weekend rozstrzygnie się pojedynek i to Victoria utrzyma się w lidze. Pierwszy set wskazywał, że tak właśnie będzie. Dobra gra w obronie, intuicyjna ale przede wszystkim skuteczna na siatce dała gospodarzom pewne zwycięstwo.

W drugiej partii do stanu 20:17 dla Victorii wszystko układało się wręcz idealne. Niestety szereg błędów w rozegraniu, nieskończone ataki i bojaźliwość dała gościom wygraną 25:22.

W kolejnym od początku to goście dyktowali tempo gry. Wałbrzyscy zawodnicy próbowali kontrolować poczynania gości na boisku. Udało się to dopiero w kolejnej odsłonie.

Czwartego seta gospodarze zagrali na wysokiej skuteczności w ataku i dość dobrym przyjęciu. Pozwoliło to toczyć równorzędną walkę z przeciwnikiem by w końcówce odskoczyć rywalowi i doprowadzić do tie-breaku. Ostatnia faza gry to walka o każdy punkt. Do stanu po 11 nie wiadomo było kto ostatecznie zwycięży. Więcej nerwów w końcówce meczu zachowali siatkarze z Częstochowy. Wygrali seta 15:13 i cały mecz 3:2

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Norwid Częstochowa 2:3
(-18, 22, 23, -23, 13)

Po trzecim spotkaniu stan rywalizacji 2:1 dla Norwidu Częstochowa. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów. Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę 19 marca. Początek o godzinie 17. Jeśli Victoria chce zagrać w I lidze w przyszłym sezonie, musi wygrać dwa najbliższe spotkania. Porażka w dzisiejszym pojedynku spowoduje, że wałbrzyszanie zagrają II lidze.