Victoria wygrywa po heroicznej walce

sobota, 11.3.2017 20:11 849 0

W Częstochowie po pięciu setach, wspaniałej walce, siatkarze TS Victorii PWSZ Wałbrzych wygrywają i są o jedno zwycięstwo bliżej utrzymania w I lidze siatkówki. Mecz od samego początku obfitował w długie wymiany, walkę o każdą piłkę. Po stronie Victorii doskonale funkcjonowała gra w obronie, dobrze na siatce a w newralgicznych momentach dopisało szczęście. Wygrana na przewagi i prowadzenie w setach 1:0.
Drugi set to dość wyrównana gra. Gospodarzom udało się jednak zbyt łatwo odskoczyć wałbrzyskim siatkarzom co pozwoliło im dość gładko wygrać i doprowadzić do remisu 1:1. W trzeciej partii goście zagrali bardziej uważnie. Popełnili mniej błędów w przyjęciu. Skończyli też więcej ataków w boisku przeciwnika. Victoria ponownie objęła prowadzenie w meczu.
Częstochowianie szybko doprowadzili do wyrównania. Była to ich najlepsza część meczu. Szybko, łatwo i przyjemnie wygrali z wałbrzyską drużyną 25:19. Po takim prysznicu można było mieć obawy o szanse Victorii w piątym secie. Podopieczni trenera Michalczyka zaskoczyli jednak wszystkich. W najtrudniejszych momentach zagrali koncertowo i wygrali mecz 3:2
Jutro odbędzie się drugie spotkanie. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw.

Exact Systems Norwid Częstochowa vs. TS Victoria Wałbrzych 2:3 (24, -20, 23, -19, 12)

Składy zespołów:
Norwid: Kryński, Oczko, Mucha, Zawalski, Smolarczyk, Miarka, Zieliński (libero) oraz Kogut, Usowicz, Zaguła, Kraś, Kaczyński i Gromadzki
Victoria: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Zieliński, Szewczyk, Durski, Szydłowski (libero) oraz Obrębski (libero), Plizga, Magnuszewski i Frąc

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla Victorii