komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 19 sierpnia 2017

Boleslawa, Juliana

Walimska wyprawa nad morze

wtorek, 8.8.2017 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Już po raz 10 nasze dzieci spędzały wakacje nad morzem w zaprzyjaźnionej Gminie Wolin, a dokładniej  w gimnazjum w Sierosławiu. Była to wycieczka integracyjna z elementami profilaktyki, której celem jest propagowanie zdrowego sposobu życia oraz mody na aktywny wypoczynek.

Wyjazd finansowany jest przez Urząd Gminy w Walimiu. Zakwaterowanie zapewniła nam pani dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu. Oczywiście najważniejsze były nasze wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry i zabawy ruchowe, poszukiwanie muszli, a przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem pobytu nad morzem czuwali ratownicy. Ten tydzień bogaty był w wiele ciekawych przeżyć i wypraw.

Jak zwykle mieliśmy okazję zwiedzić osadę Wikingów na wyspie Wolin. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat zobaczyliśmy repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Bardzo ciekawa była także wycieczka do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, po którym oprowadził nas Dyrektor Ryszard Banaszkiewicz, ciekawie opowiadając historię  miasta Wolin i jego mieszkańców.

Odwiedziliśmy także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz wystawę czarów i magii. Wielką atrakcją była wizyta w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie zostaliśmy przygotowani do służby wojskowej. Szturmem zdobyliśmy wystawę klocków LEGO. Wieczory spędzaliśmy na zabawach i grach sportowych, na pogawędkach na temat zdrowego stylu życia,  a także przy ognisku i spotkaniach koleżeńskich. Miło wspominamy czas spędzany w Sierosławiu, wyjątkową gościnność i uprzejmość tamtejszych mieszkańców, szkoda, że ten tydzień pobytu nad morzem mija tak szybko.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
piątek, 18.8.2017 14:33
piątek, 18.8.2017 14:29
czwartek, 17.8.2017 11:02
środa, 16.8.2017 22:21
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Bezpłatna KOLONOSKOPIA
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki